عشق ویرانگر


کتاب " عشق ویرانگر " در سال 2007 توسط پروفسور براد جانسون ( ایشان در دانشگاه جان هاپکینز مدرس نمونه بودند و در انستیتوهای معتبر امریکا تدریس می کنند و استاد تمام روانشناسی در آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا هستند که  از برجسته‌ترین دانشگاه‌های نظامی ایالات متحده‌است) و دکتر کلی موری نوشته شد.
 ترجمه ی کتاب توسط خانم الهام شفیعی و خانم زهرا حسین زاده  انجام شد. در سال 1388 اولین چاپ این کتاب توسط نشر رسا انجام گرفت. این کتاب تا سال 93 به چاپ هفتم رسید. این کتاب مورد تحسین چندین مجله و تارنمای روانشناسی معتبر قرار گرفت و همان طور که می بینید در ایران هم  ترجمه ی این کتاب به چاپ هفتم رسیده است. چاپ اول ترجمه ی فارسی آن در سال 1388 با 3300 نسخه انجام شد. این کتاب شامل چهار بخش و شانزده فصل هست.
نکته ی قابل توجه این کتاب بیان انواع اختلالات شخصیتی با زبانی داستانی و مثال های هیجان انگیز است. قبل از آغاز بخش اول، مولفان در سه فصل به توضیح این می پردازند که عشق ویرانگر چیست؟ سپس افراد را با انواع اختلالات شخصیت آشنا می کنند و اینکه چرا جذب این افراد می شویم؟ در واقع در این سه فصل چگونگی خواندن این کتاب را می آموزیم. یعنی با مثال های این سه فصل و توضیحات آن در هر فصل با یک نوع اختلال شخصیتی آشنا می شویم.
 در هر فصل به چند سوال پاسخ داده می شود.نکته ی جالب در این کتاب این است که حتی شما خودتان را هم بیشتر می شناسید. اینکه چه شخصیتی دارید و چرا جذب شریک زندگی تان شده اید. این کتاب نمی گوید جدا شوید یا بمانید بلکه می گوید اگر جدا شوید یا بمانید چه اتفاقاتی در انتظار شماست. این کتاب مانند دفترچه ی راهنمای زندگی عمل می کند نه مانند نصیحت کننده ای که باید و نباید بگوید.

 

کتاب: عشق ویرانگر

نویسنده : براد جانسون

ترجمه : الهام شفیعی، زهرا حسین زاده

دانلود فایل ( 7.4 مگابایت __ pdf )